12v220 çevirici ınvertır tafsiyesi

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar elektriklerin sık sık kesilmesi nedeniyle aklima invertır geldi ev iki katlı şebeke suyumuz zayıf geldiği için su dinamosu kulanıyorum bu sekilde evin üzerindeki depomuzu bu sekilde su pompalıyoruz elektrik kesintisi durumunda su pompası inverter yoluyla çalıştirma olanağimiz varmi ınvertır kaçwat olmalıdır konu hakinda bilgisi olan varsa beni aydinlatirsan sevinirim iyiforumlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Merhaba öncelikle konunuzu uygun yere taşıdım.

kullandığınız pompa-dinamo-motor kaç kilowatt

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
374
Büyük bir dinamo olsa gerek.

1000wat (yani bir kilowat) olması idealdir. Bir de amperi yüksek jel akü temin etmeniz gerekiyor.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
374
1kw çeviriciler max 800watt çıkış yapabilirler. 1hp pompa kullanılması durumunda inverter %100 kapasiteyle çalışmak zorunda kalır.

oyüzden arkadaşın bize cihazın kw yada beygirini söylemesi lazım

Doğrudur Ahmet Bey, ben de zaten "asgarisini" söylüyorum. Dinamonun hacmine göre çok daha fazlasını da isteyebilir.

Ben watt ölçümlerini yapıyorum. Zira cihazların üzerinde olan değerler her zaman doğru olmayabiliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Doğrudur Ahmet Bey, ben de zaten "asgarisini" söylüyorum. Dinamonun hacmine göre çok daha fazlasını da isteyebilir.

Ben watt ölçümlerini yapıyorum. Zira cihazların üzerinde olan değerler her zaman doğru olmayabiliyor.
çok iyiymiş sana zahmet olacak bu ürünün tanıtımını yaparmısın. (ayrı konu açarak)

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar size yarin dinamonun üzerindekileri fotolayip atarim umarim sayenizde iyi bir sonuç ortaya çikar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Büyük bir dinamo olsa gerek.

1000wat (yani bir kilowat) olması idealdir. Bir de amperi yüksek jel akü temin etmeniz gerekiyor.
Arkadaş otomobil aküsü kulanamazmiyiz acab

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Arkadaşlar size yarin dinamonun üzerindekileri fotolayip atarim umarim sayenizde iyi bir sonuç ortaya çikar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaş otomobil aküsü kulanamazmiyiz acab
otomobil aküsü anlık akım vermek üzere dizayn edilmiştir derin deşarjlarda çok çabuk yıpranarak ömrünü tamamlar.

bunun yerine jel akü yada kuru akü tercih edilmeli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri