110TL TV Montaj Bedeli Olur mu?

110TL montaj ücreti olur mu?

• Evet olur

• Hayır olmaz

• İllere göre değişir

• Müşterinin bölgesine göre değişir

• Markaya göre değişir

• Servis Vicdansız

• Müşteri abartmış

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sizin fikriniz nedir arkadaşlar?

A101 satışı HILEVEL 49'' tv montajı için forumumuzda bir üyemizden 110TL montaj bedeli talep edildiği iddiası mevcut.

Konu burada;

Cevabım burada

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Videoda da belirttim, Arkadaşımız yaşadığı bölgeyi belirtir ve biraz daha detay verirse sevinirim :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Marka, bölge, işletmeye göre değişir bu rakam... Her işletmenin her ilin sabit giderleri aynı değil.

F Çevrimdışı

fatihmese

Yasaklı Üye
29 Kas 2019
11
33
Servis benimle aynı ilçede ilçe merkezinde
Köyde kırsalda vs yaşamıyorum.
Servisin uzaklığı 2 km bile değil.

İşin garip kısmı duvara montaj yapsak da yapmasak da aynı ücreti talep ettiklerini söylediler.

Vestel wp müşteri hizmetleri ne de yazdım gayet normal bir şekilde servis ücreti bölgeye göre değişkenlik gösterebildiğini söylediler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Servis benimle aynı ilçede ilçe merkezinde
Köyde kırsalda vs yaşamıyorum.
Servisin uzaklığı 2 km bile değil.

İşin garip kısmı duvara montaj yapsak da yapmasak da aynı ücreti talep ettiklerini söylediler.

Vestel wp müşteri hizmetleri ne de yazdım gayet normal bir şekilde servis ücreti bölgeye göre değişkenlik gösterebildiğini söylediler.

Bana göre çok çok saçma bir cevap zira yıllarca bize kök söktürmüş bir firmanın müşteri hizmetlerinden birisi, VESTEL in servislere yolladığı fiyat listesinin dışında verilen fiyatlar için normal demesi büyük hayâl kırıklığı.

Canlı hattı değil 08502220122 den de sorgularmısınız rica etsem. Ayrıca genel durumları da yani Servisin size 2km mesafede olduğunu ve şikayet kaydı oluşturmak istediğinizi belirtin. Sadece sorgulama yaparak bırakmayın lütfen.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Eğer biz kuramıyorsak, garantiyi etkileme olayı varsa gayet normal.

F Çevrimdışı

fatihmese

Yasaklı Üye
29 Kas 2019
11
33
Adem abi,
Sonunda kendim kurdum çok şükür bir sorunla karşılaşmadım.
İlginiz için sonsuz teşekkürler.
Verdiğiniz telefon numarasını geçersiz bu arada. Ama zannediyorum ki wp ne ise normal hat da aynı numaralar.
Wp tan 110 tl ücret isteyen servisin numarasını da paylaştım.
Gereğini yapacaklarsa da kendileri yapar diye ümit ediyorum.

Fet1735,
Kendiniz kurarsanız garanti fatura kesim tarihinden itibaren başlıyor.
Servis çağırırsanız kurulum gününden itibaren.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Benim fikrim.110₺ çok. Ama kurulan yer çok zorlu bir yer ise Makul bir ücret ödenebilir. Örneğin eski klimanın sökülüp yenisinin takılması işlemi gibi.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Me eski klimayı, söküp takmaya birde fatura istersen 1.000 küsur TL istiyor. ?

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bin pişmanım zaten.
Sonra mhi ve panasonic aldım.
Me aldığım güne lanet olsun.
Genleşme sesi kanser ediyor.
Cuma günü bir klima temizliği yaptırdım 120 TL. 30 TL 'de içimden geldi verdim.
Onlara me klima yer değişimi dedim 225 TL istediler.
Bakır boru yetmezse ilave para. Hepsi bu.
Krigamina alan arkadaşım Panasonic etheria 'ya geçti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eğer biz kuramıyorsak, garantiyi etkileme olayı varsa gayet normal.
Yok abi, 30 Mayıs 2014 den sonra yürürlüğe giren 6502 sayılı tüketiciyi koruma kanunu sayesinde garanti koşullarının geçerli olması için servis kurulumu şart olmaktan çıktı artık.
Artıları da var, Eksileri de var.

her zaman yazarım, Tüketiciyi koruma kanunumuz maalesef günümüzün gerisinde kalmış tüketiciyi korumaktan uzak durumda şu an :ok

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Bi tarafta Asgari ücret ödeniyo ve Insanlara daha fazla para verin diyenler var, diyer tarafta ne kadar az ödersem o kadar akilliyim diyenler.

Siz simdi bakalim bi düsünün hangisi hakli, ne hale gelde bu dünyanin hali.

Bu da benden Almanya da TV duvara Monta etmede bedeli Media Markt da 64€

MEDIA-MARKT.jpg

TV yi Monta edip ve kurulmasini isterseniz bakin Media Markt ne kadar istiyor

kurma110cc7e596dfc4a2.jpg

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ürünü alırken müşteriye 110 TL montaj ücreti var diye söylendiyse ve ürün buna rağmen alındıysa ücret alınır. Ama müşteriye her hangi bir montaj ücreti olduğu söylenmediyse ve ürün müşteriye satıldıysa bence ücret alınmamalı. Ben ürün alınırken bunun müşteriye söylenmesi gerektiği taraftarıyım , müşteride ona göre alır veya almaz. Gel gelelim 110 TL ninde montaj için yüksek bir bedel olduğunu düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ürünü alırken müşteriye 110 TL montaj ücreti var diye söylendiyse ve ürün buna rağmen alındıysa ücret alınır. Ama müşteriye her hangi bir montaj ücreti olduğu söylenmediyse ve ürün müşteriye satıldıysa bence ücret alınmamalı. Ben ürün alınırken bunun müşteriye söylenmesi gerektiği taraftarıyım , müşteride ona göre alır veya almaz. Gel gelelim 110 TL ninde montaj için yüksek bir bedel olduğunu düşünüyorum.
Evet, daha sonra gelen bir üyemiz daha (Forumda konulardan birinde yazmıştı) 60-75 tl fiyat aldığını belirtti. (Masa 60 - Duvar 75)

Vestelin aparat için verdiği fiyat 15, Montaj için verdiği ise 50-60tl civarıydı sanırım.

Yan, her şekilde fazla istemişler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri