10K Cİvarı QLED yada Nanocell Öneri

D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
Arkadaşlar 10k bandında QLED'ya da NanoCell TV arıyorum boyutu en az 49 ideal 55 olsun kullanım amacım.

1. karasal yayın.
2. YouTube, film.

Şu anlık PS ya da PC yok ileride ne olur bilemem TV'nin olduğu odanın camı kuzeye bakıyor güneş direk girmiyor ama karşı binaların camından yansıma yapıyor 50 60 Hz. Mı almalıyım 120 Hz. Mı almalıyım almışken. OLED'ya da başka marka önermeyin lütfen bir de VA panel mi IPS mi almalıyım direk model linkleri atarımsınız arkadaşlar.

A Adem Helvacı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Alacağını TV'de mutlaka mat kaplama olsun o zaman. Yansıma yapmaması için.
Yan açılardan izleyecekseniz IPS bakmalısınız.

D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
Alacağını TV'de mutlaka mat kaplama olsun o zaman. Yansıma yapmaması için.
Yan açılardan izleyecekseniz IPS bakmalısınız.
yanlarda izlemeyeceğim karşısındayım tv nin mat kaplama hangi modeller acaba

WhatsApp-Image-2022-05-10-at-12.18.53.jpg

resimde görüldüğü gibi öğlen saatlerinde güneşlikler çekili olmasına rağmen ekran yansıyor eski oled tv de iade oldu bu tv bu kadar yüksek tv ye gerek yok
mat panel olduğunu nereden bulabilirim hocam mesela bu tv mat panel mi işimi görür mü almışken 120 hz mi almalıyım epeyden link atabilirsiniz hocam model olarak mat panelleri samsung q80a sony x90h den aşağısı almıyım mı sen bana kardeşim şu model senin işini yıllarca rahat görür diye linkini atın hocam samsung yada nanocell lg ben alayım onu inş cevap bekliyorum hocam tv siz kaldık çünkü karasal yayın youtube için ilerde ps falan olur mu bilmiyorum
Umut Barış Umut Barış W Winston A Adem Helvacı @?ℐℒ?ℐℛℐℳ,

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
TV biz kapalı o yansıma tüm TV lerde olur. Xh9005 modelini alın. Samsung Q67 ekstra para verilecek bir model değil. 9005 fiyatı uygundu en son. Bu model yansimayla daha iyi başa çıkar gündüz kullanım icin

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mat paneli TV Fazla üretilmiyor bütçeniz müsait ise 120 Hz aralığında Bir TV alırsanız iyi olur.

Uzun yıllar kullanım LCD Led TV teknolojisi için maalesef mümkün değil max ömrü 5 yıl ,

Gündüzleri yansıma sorunu için güneş gelen tarafa stor perde takarak yansıma engellenebilir.

Youtube film TV yayınları için 60 Hz standart bir TV yeterli olur .

PS oyun futbol bunlar için 120 Hz Almalısınız imkan varsa 120 Hz alın fazla ucuz TV kalmadı zaten

60 Hz TV'ler için 5-6 K arası Vestel üretimi TV'ler değerlendirilebilir..

120 Hz olarak aşağıdaki TV'ler değerlendirilebilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
TV biz kapalı o yansıma tüm TV lerde olur. Xh9005 modelini alın. Samsung Q67 ekstra para verilecek bir model değil. 9005 fiyatı uygundu en son. Bu model yansimayla daha iyi başa çıkar gündüz kullanım icin
Hocam android bakmıyorum tizen yada Web OS sizce 866PA 50 inç yani VA mi bu modelin 55 i olan IPS mi alınmalı sizce öyle yandan çok izleyen yok odanın resmi var yukarıda 2 metre uzaktan izliyoruz model yüzde 90 866PA ama panele karar veremedim 50 inç yani VA mi 55 inç IPS mi sizce en ucuz da bu diğerleri 14 15 bin civari

Mat paneli TV Fazla üretilmiyor bütçeniz müsait ise 120 Hz aralığında Bir TV alırsanız iyi olur.

Uzun yıllar kullanım LCD Led TV teknolojisi için maalesef mümkün değil max ömrü 5 yıl ,

Gündüzleri yansıma sorunu için güneş gelen tarafa stor perde takarak yansıma engellenebilir.

Youtube film TV yayınları için 60 Hz standart bir TV yeterli olur .

PS oyun futbol bunlar için 120 Hz Almalısınız imkan varsa 120 Hz alın fazla ucuz TV kalmadı zaten

60 Hz TV'ler için 5-6 K arası Vestel üretimi TV'ler değerlendirilebilir..

120 Hz olarak aşağıdaki TV'ler değerlendirilebilir..

Hocam android bakmıyorum tizen yada Web OS sizce 866PA 50 inç yani VA mi bu modelin 55 i olan IPS mi alınmalı sizce öyle yandan çok izleyen yok odanın resmi var yukarıda 2 metre uzaktan izliyoruz model yüzde 90 866PA ama panele karar veremedim 50 inç yani VA mi 55 inç IPS mi sizce en ucuz da bu diğerleri 14 15 bin civari

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Burada sizsin kararınız önemli film ağırlıklı ve akşam ışıkları kapatıp izliyorsaniz. Va panel.
İzleme açısı TV kanalları ışıkları akşamda aydınlık ortam diyorsanız IPS ini alin.
IPS kontrastı düşük Va nin kontrastı iyi. İzleme alışkanlığınız yukarıdakilerden hangisi ise onu seçersiniz.
Ben 9005 modeli aynı fiyatsa onu tavsiye ederim. Nano866 modellerinden daha iyi harekete ve parlaklık üretir Android yada webos yada yüzen olarak düşünmüyorum .ama webos istiyorsanız alabilirsiniz.

D Çevrimdışı

dost4125 

Aktif Üye
14 Nis 2022
53
31
Burada sizsin kararınız önemli film ağırlıklı ve akşam ışıkları kapatıp izliyorsaniz. Va panel.
İzleme açısı TV kanalları ışıkları akşamda aydınlık ortam diyorsanız IPS ini alin.
IPS kontrastı düşük Va nin kontrastı iyi. İzleme alışkanlığınız yukarıdakilerden hangisi ise onu seçersiniz.
Ben 9005 modeli aynı fiyatsa onu tavsiye ederim. Nano866 modellerinden daha iyi harekete ve parlaklık üretir Android yada webos yada yüzen olarak düşünmüyorum .ama webos istiyorsanız alabilirsiniz.
çok film
izleyen değilim hocam youtube sadece dediğiniz 9005 model ile nano866 arasında 6 tl fark var neredeyse gece ışıksız izliyorum va mi sizce karasal yayınlar ve yotube icin

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
peki hangisini almalıyım hocam sorunsuz uzun yıllar kullanım ve görüntü için odayı gördünüz kuzey de cam var sadece. VA mi IPS mi
VA IPS kişiye göre değişir ilk aldığım TV VA panel Dİ İkinci TV IPS panel .

VA panel tam karşıdan bakınca iyi güzel fakat biraz yandan bakınca görüntüde solma kayıp oluyor.

Aydınlık ortamda gün ışığında biraz fazla yansıma oluyor VA panellerde..

IPS Panel canlı net parlak renkler sunuyor IPS panel TV alınca VA panel TV depoya Yedek TV olarak kaldırdık..

Benim favorim IPS TV açı farkı renk solması yok Televizyon Bu sonuçta TV de açı farkı olmayacak bana göre..

Sağlıklı karar verebilmeniz için Vatan Media Markt gibi alışveriş merkezlerine gidip VA IPS,

Teşhir ürünlerini yakından inceleyin daha sağlıklı karar verebilirsiniz VA mı? IPS ?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
son soru hocam 866PA ile Samsung Q67A arasında çok fark var mı ikisi aynı fiyat sizce sadece bu ikisi arasında iyi olan hangisi qled deneyimlemek istedim ama q67a da çok kötü derseniz kalsin
İyi de baktığın modellerde qled olsa da izleyeceğin içerikler SDR. Burada bunun sana artısı olmaz.
Samsung modeli 60 hz
Baktığın LG 100 hz ondan artısı 2.1 hdmı port vrr desteği..100 hz lik konsolda PC takarsan avantajı olur.
Samsung 30 FPS sahte kare(memc) ekler.
LG 30 ve 60 da ekler. Bu özellik kiminin hoşuna gider.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri