1 Adet ölü piksel sorun yaratır mı?

F Çevrimdışı

FronX

Yeni Üye
16 Tem 2024
11
24
Philips 50pus8808 aldım amazondan bu sabah geldi 1 saat önce kurulumunu yaptılar şimdi test ettim üründe 1 adet ölü piksel var değiştirmeli miyim? uğraşmaya değer mi?
beyaz hariç bütün renklerde gözüküyor beyaz bir şekilde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
panelin ışık sızması, bulutlanma durumunu kontrol edin. Yok yada rahatsız etmeyecek seviyedeyse 1 piksel için değiştirmezdim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,779
Ölü piksel siyah olur ve bunlar düzelmez. Diğer renkte olanlar zamanla düzelme ihtimali olur. Bunlar sıkışmış yada sıcak piksel. Bence devam et. Amazonla konuş onlarda iade işi kolay. Aynı fiyattan verirse kabul ederse olur. İade, tekrar sipariş yaparsınız. Servisle konuşursanız bir pikselden sonuç alamazsınız. 5 piksele bile normal derler genelde.

F Çevrimdışı

FronX

Yeni Üye
16 Tem 2024
11
24
panelin ışık sızması, bulutlanma durumunu kontrol edin. Yok yada rahatsız etmeyecek seviyedeyse 1 piksel için değiştirmezdim.
Ölü piksel siyah olur ve bunlar düzelmez. Diğer renkte olanlar zamanla düzelme ihtimali olur. Bunlar sıkışmış yada sıcak piksel. Bence devam et. Amazonla konuş onlarda iade işi kolay. Aynı fiyattan verirse kabul ederse olur. İade, tekrar sipariş yaparsınız. Servisle konuşursanız bir pikselden sonuç alamazsınız. 5 piksele bile normal derler genelde.
amazonla konuştum değişim olmaz iade yada kısmi para iadesi dediler
ilk temsilci 1200tl teklif etti düşüneyim dedim
başka temsilciye bağlandım 5000tl iade yapabiliriz dedi kabul ettim
bi de üstüne fiyatı sonradan düştü diye 1000tl hediye kartı verecekler
gayet iyi oldu bu benim için 17000'e geldi tv

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
amazonla konuştum değişim olmaz iade yada kısmi para iadesi dediler
ilk temsilci 1200tl teklif etti düşüneyim dedim
başka temsilciye bağlandım 5000tl iade yapabiliriz dedi kabul ettim
bi de üstüne fiyatı sonradan düştü diye 1000tl hediye kartı verecekler
gayet iyi oldu bu benim için 17000'e geldi tv
Amazon sürekli kendini aşıyor helal olsun.

F Çevrimdışı

FronX

Yeni Üye
16 Tem 2024
11
24
Amazon sürekli kendini aşıyor helal olsun.
mediamarkt'ta 1000tl daha ucuzdu gidip amazondan aldım bu konulardaki yaklaşımları sebebiyle
iyi ki ordan almışım

bir sorum daha olacak bu sıkışmış piksel olduğu için internette belki geçebilir diyenler var
bu siteden belki düzelebilir diyenler var deneyeyim mi? bir zararı olur mu acaba

B Çevrimdışı

bedirhancolak22

Yeni Üye
23 Mar 2024
5
19
mediamarkt'ta 1000tl daha ucuzdu gidip amazondan aldım bu konulardaki yaklaşımları sebebiyle
iyi ki ordan almışım

bir sorum daha olacak bu sıkışmış piksel olduğu için internette belki geçebilir diyenler var
bu siteden belki düzelebilir diyenler var deneyeyim mi? bir zararı olur mu acaba
Bu site takılmış pikselleri düzeltebiliyor bozuk piksel rengi siyahsa ölü renki ise takılmış oluyor

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
515
Servislerin 1 adet ölü piksel de bile değişim vermesi gerekmez mi ya da şirketin ben tam anlayamıyorum bu konuyu sonuçta göze hitap eden devamlı baktığın birşey.

Yani şöyle düşünüyorum sıfır araba alıyorsun bunda avuç içi kadar lokal boya var veya 1cm çizik var önemli değil siz bu arabayı alın demesi veya market ten birşey alıyorsun mesela peynir 500 gr diye alıyorsun 460 gr çıkması ne bileyim buna benzer şeyler gibi düşünüyorum. Yani anlam veremiyorum sıfır mal alıyorsun ölü piksel çıkıyor 5 ölü piksel çıkanda aynı parayı veriyor hiç çıkmayan da aynı parayı veriyor şirket mesela kusura bakmayın üretim olarak ancak Bu kadar oluyor önüne geçemiyoruz demesi bu cihaz 5000Tl ama böyle sorun olduğu için size 300TL iade yapacağız demiyor ama.

Yanlış anlamayın sadece merak ediyorum sadece Türkiye de mi böyle yoksa dünyanın her yerimi böyle
Önceden tüplü monitör vardı en dertsiz onlardı şimdi kimisi yanar kimisi ghosting yapar kimisi ışık sızar kimisi düzgün renk vermez teknoloji ilerliyor ama sanki ekran konusunda hep bir eksiklik mi var yoksa herşey mi böyle.

Biraz fazla yazdım kusura bakmayın iyi forumlar ☺️

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Servislerin 1 adet ölü piksel de bile değişim vermesi gerekmez mi ya da şirketin ben tam anlayamıyorum bu konuyu sonuçta göze hitap eden devamlı baktığın birşey.

Yani şöyle düşünüyorum sıfır araba alıyorsun bunda avuç içi kadar lokal boya var veya 1cm çizik var önemli değil siz bu arabayı alın demesi veya market ten birşey alıyorsun mesela peynir 500 gr diye alıyorsun 460 gr çıkması ne bileyim buna benzer şeyler gibi düşünüyorum. Yani anlam veremiyorum sıfır mal alıyorsun ölü piksel çıkıyor 5 ölü piksel çıkanda aynı parayı veriyor hiç çıkmayan da aynı parayı veriyor şirket mesela kusura bakmayın üretim olarak ancak Bu kadar oluyor önüne geçemiyoruz demesi bu cihaz 5000Tl ama böyle sorun olduğu için size 300TL iade yapacağız demiyor ama.

Yanlış anlamayın sadece merak ediyorum sadece Türkiye de mi böyle yoksa dünyanın her yerimi böyle
Önceden tüplü monitör vardı en dertsiz onlardı şimdi kimisi yanar kimisi ghosting yapar kimisi ışık sızar kimisi düzgün renk vermez teknoloji ilerliyor ama sanki ekran konusunda hep bir eksiklik mi var yoksa herşey mi böyle.

Biraz fazla yazdım kusura bakmayın iyi forumlar ☺️
1 ölü piksel olsa dahi ayıplı mal olması nedeniyle cihaz değişime girer. Fakat cihazdaki Bulutlanma ve ısık sızması yoksa ben olmasam değiştirmem ama bu kusurlar varsa o zaman yeni panelde şansımı denerdim.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt