Sende Katıl Bize  / Kayıt OL


Mail Aktivasyon Sorunu: Aktivasyon için Gönderdiğimiz Link, Gelen Kutusunuzda Yoksa, Spam yada Gereksiz Postalar Kutusuna Bakınız. Hala Sorun Yaşıyorsanız. İletişim
Anket Başlığı: Klimayı İade edeyim mi?
Anket kapatılmıştır.
Evet
66.67%
2 66.67%
Hayır
33.33%
1 33.33%
Katılımcı sayısı: 3 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fuji Electrik 18Lfca Montaj Resimleri
#41
(20-09-2017,18:17)9köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-09-2017,12:55)bozdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi bence o konuda en çok mit.elec. sıkıntılı herhangi bir elektrik sıkıntısında önce bizim klimaların kartları yanardı aynı evde 3 farklı marka klima olsa bile bir tek mit.elec. klimanın kartında arıza oluyodu bence o konuda mit.elec. daha hassas.
Yani bu birazda elektrik işi bulunduğunuz bölgenin şebekesiyle alakalı. Bizim Aliağa da nerdeyse 2-3 günde bir kart arızası oluyodu bir ara.

Bozdem arkadaşım dikkatli ol saldırgan bazı bir bok bilmeden inadına konuşan oç diycemde günaha girmeyyeim malların  ekmeğine yağ sürüyorsun farkında olmadan.

neden yazdım bunu bilyormusun daha yeni bir yazı okudum yazı eskide hemen biri atlamış me kart yakıyor diye. birtane kuşadasına manyağın biri vardı videoma bulaşmıştı youtubede onada aolmadığı yazmıştım videolarınma bakanlar görebilir adam en sonunda ban dedi ben satıcıyım tabi çamurda atarım sen necisin ozaman. tam bir manyaktı.
aynı adamla nickini unuttum dh dede takışmıştık. bu adam iklimsacı ve en sonunda çıkça söyledi niyetini benimde tersime geldi olmadığı söylediydim zaten satıcısında ikide bir neden bana bulaşıyorsun diye.
sinirmdem adamın yanındaki me bayisini aradım affet sıç o komşununu ağzına dedim adam neler anlattıda buray yazılmaz. 3 kuruş yüzünden kendisini düşürüyor dediğini söylesem yeterli.

neyse bu adam satıcı olduğunu söylüyorda birde ya amk bir kalim alaıpta dünyanın en iyi klimasını kendine sanan abdestsiz sikişin tohumları yokmu bilir bilmez konuşan oldum olası fıttıryorum onları görünce ne işim var ulan diyorum forularda bu yüzzden yılalr öncesi bile dh ye sağlığım biraz iyiyken bile girmiyordum. şuanda  zaten iyice kötüyüm biraz saçma duum olunca kaçıyorum. 

şimdi bozdem arkadaşım bu olayı bilyorsun özellikle çamur atanlar dolu

sen burada bir ara demişsin ya o bir arayı açıklamamışsın.

burdan bu kötü niyelliker çok güzel kullanır.

bizim meşhur çamurcu ibne mbirolun dediğine göre klimaplus ilk kurulduğunda yanlış bir sevkiyat olmuş Türkiyeye. avrupanın elektrik değerleri farklı bir ülkesine giden klimalar gemiyle buraya yıkılmış hatayı japonlar yapmış.

ben o şahsiyeti şerefsiz olanın  yalancısıyım.

ben kart yakan me felanda görmedim şimdiye kadar. yansaydı benim klimanın kartı yanardı taa dhde yazdım bunu 242 volta kadar dayanımı olan durumda klimam yıllarca 250 ve en sonunda kaç ay boyunca 257 -258 lerde çalıştı klimam kavga döğüş kulak üstü yaytanları uyandırarak voltajı düzelttirdim ayedaş a ve inann şuan kaç gündür kesintiyle uğraşıyorum ara beni ses kayıtlarını göndereyim hatat smsleri basayım buraya yazı sonlarında dhdede bu yazıılarım var benim.
sadece dhde çok eskiden bir şikayet vardı murat1453 diye birsydi sanırım 18lik klim kartı yanmış garantisde bitikmiş me ye ulaşmış adamın kartı ücretsiz değişmişler.

bende daha ozamanlar bu tür haberlerden korkuyordum çünkü tam dikkat demesemde sürümcemede kalmıştım bu konuda.

her neyse dah sonra forumu okudukça baktım bir tane ille benim dediğim diyen (köpek zehirlenince kafasını gözünü duvarlara vurarak ölür zavallaı hayvancağız. bu zehirlenmeyi ille benim dediğim diyen adamlara benzetiyorum) manyağın biri zaman zaman dile getiryordu bu durumları gördümki başka yok rahatladım.

daha sonrasında mbirolla tanışınca ona sordum durumu öğrendim.

ama mbirol bu durumu işine geldiği gibi kullanır bak bu arada sövüyom siz sövmeyin ama bana sövdürtüyor der. ayıp olur çünkü o bu puştluğu yaptı ve benden küfür yedi aynı durma karşı yağnış ağnaşılıyor bana tuhaf tuhaf senden bilgi almak isteyenlar yalanıyor birola yalandıkları gibi diyende oldu . hoş sen bilgi alacak değlsin benden mesleğin içinde olan biri olarak. ama mbirola yalananlara nasıl yalanıyorsa aynı duruma düşmeyelim diye anlatamadığım durum manasında ilk kez yazıyorum diğer arkadaşlar bu durumda değerlendirlmesinler diye  Yuh

şimdi senin burqada bu şekilde yazmanla bir ara sözünü detaylandırmamanla bu tür ibnelerin ekmeğne yağ sürülecek.

mhi ye gelirsek maalesef kart yakma sorunları onlarda son 3 senede baya duyduk bunuda belirttik.

bakın buraya dhde yazdığımı ekliyim maalesef ordaki resm linki ölmüş. ama yazı altına açıklama yazmışım Allahtan.

resim

http://easycaptures.com/fs/uploaded/1163/6627813815.png

dikkat ederseniz mbirolus nedemiş 200 watt aşağısı pöreblem demiş ama o aralar zibro sattığı için yeni nesil inverter 160 watta kadar çalışıyor demiş albani abimize. ulan göt adam ittirme bana yeni nesilini ha. yavşak işine geldiği gibi konuşmuş gene. papazamı göttün okuttun zırboyu. meryem ama havarisi seni. seni levantenler sitsin emi .

arkadaşalr börülcüm meryem ana evi kilisesinin yegane bakımcısıdır.

bir ara sevgii @Ado üstad diyordu umumhanedede klima kullanılmazmı vs.. o sapık karikatürü üstüne. bende demiştim iyi be kerhane klimacısında tek isim mbirol diyelim bari .. Zuhaha

Doğru söylüyorsun ama şöyle bir durum var neredeyse her üründe illaki eksiklikler çıkıyor. Zaten mit.heavy kart yakmış me kart yakmış falan bunlar şebekeden kaynaklanan ve o binanın o hattından kaynaklanan sorunlar. En çokta topraklamaya bağlı sorunlar. Yani elektronik işi müşteriden ve klima firmasından çıkıyor biraz. artık şans mı diyelim ne diyelim. 
En iyisi parana göre mal almak yoksa yapacak bişey yok. Parana göre aldığın mal her zaman senin için güzeldir hiç değilse için rahat eder.
Bilgi paylaştıkça güzel. Ok
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#42
(21-09-2017,16:46)bozdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru söylüyorsun ama şöyle bir durum var neredeyse her üründe illaki eksiklikler çıkıyor. Zaten mit.heavy kart yakmış me kart yakmış falan bunlar şebekeden kaynaklanan ve o binanın o hattından kaynaklanan sorunlar. En çokta topraklamaya bağlı sorunlar. Yani elektronik işi müşteriden ve klima firmasından çıkıyor biraz. artık şans mı diyelim ne diyelim. 
En iyisi parana göre mal almak yoksa yapacak bişey yok. Parana göre aldığın mal her zaman senin için güzeldir hiç değilse için rahat eder.

ya işte belli bir ilk dönemde olan meselenin birolun dediğine göre yalancısıyım ben. çok eskiden yanlış ürünlerin Türkiyeye girdiğin belirtmek açısından dedim yokse ne gördüm nede birebir okudum forumlarda buzaman dek.

elektrik konusunda çok haklsın topraklama bizim binalardada yoo daha doğrusu ben anlamıyorum korkarım elektrikten ufak tefek işleri becerebilsemde bira kaırşık elektrk işine girmem hiç

bir keresinde mutfak kiriş arkasında bir duyda elektrik yoktu hafir karanlık kaldığı için onu anahtardan bağladım diğer ışıkla bir yanıyordu aynı anda iki anahtarı açınca.

dedim şunu ayrayım.. çözemedim ... resimleri çektim sağ olsun @sota yardımcı oldu ayırdım.

o esnada kabloların resimlerini sota görünce elektrikçiye baya kaptırdı. ama en yaparsın çare yok şimdi yeni yapılan binalarda topraklama mecbur oldu ama incelesen gene kablolardan çalıyordur müteahhitçiler Seytan

mahalle alt yapısıda beter sms resim ekleyecektim dedim ya geçen gün

resim
https://i.hizliresim.com/7ybkZv.png

şuna bakın ya 3 gün peş peşe elektriği kesiyorlar hiç boş bırakmıyorum. mecburum boş bırakmamaya.. diğerleriyle uğraşmaktan bıksamda elektrik idaresiyle mecbur uğraşmak zorundayım. çünkü buzdolabinda kutusu 2,5 -3 milyarlık ilaçlarım var 3 saat kesintiyi geçmemesi gerekiyor lektrk kesintisnin. geçenlerde 3 kez 8 saat 10 saat 11 saat kesinti yaptılar kudurdum Cumhur Başkanlığına yazdım. (bimer artık tam fasarya oldu. sakın arayıp boşuna hatat felan beklemeyin dakikanız kontörünüze yazık olur. ) c. başkanlığı ilgili birime aktardı. onlarda marko paşa gibi cevap yazmışlar zırvalamışlar. yok iyileştirme yapıyoruzda vs vs. 

resim

mailen dönüş yapıp canlarını yazıyla okuyamadım ama..

sözde gör dötüm yolları  müşt mennuniyeti adına marko paşa misali aratıyorlar hiç bir işe yaramayn bir an evvel sorulardan kurtulmaya çalışan ajans elmanlarına. dedim bana martaval okumayın bu sesler kayda girsin sizle zorum yok sadece dinleyin bir şeyden anladığınız yok kırdırtmayın kendinizi.  ses kaydıma talep açın yukarı iletin çünkü bende sizleri kaydediyorum tek taraflı ses kaydı olmaz. gerektiğinde bu kayıtları youtube yayınlamaktanda çekinmem. ben 10 yıldır sizlerle pençeleşiyorum zamanında bu iyileştimeleri yapsaydınız bu duruma gelmezdi.

yani böyle tesadüfen yaşıyoruz bin bir türlü sorun yaşamamıza karşı ME şeytan kulağına tık demedı. bazı forumlardaki dertleri neyse anlamıyorum altta kalmak istemeyen ruh hastaları çamur atsada. hepsinin kompleksi bu çamurlar. insamlarla fazla muhatab olmayada gelmiyor. anlatsanda anlamıyor bir çoğu çünkü o esnada derin komplekse daldıkları için ne desen yazdığına yazık oluyor. .

bir biiriyle uğraşana kada gençlerin düzgünce haklarını aramaları babında olsa forumlar ama nerde aman benim yazım beğenilsini seninki kötü olayında herşey.

oysaki şu elektrk mesleleri incelense neler çıkacak ortaya öyle bedava işçi çalıştırıp sidik zoruyla elektrk aktarımı nedemek ama kimse uğraşmıyor kendileriyle uğraşmaktan uğraşsalar klima firmaları bile hem kendileri özel dağıtım şirketleyle olsun devlet şirketleriyle olsun uğraşır hemde zevkle vasat elektrikçilere karşı elektrikçi bile çalıştırırlar belki. ama maalesef bizde vur abalıya bir dolu vergi geldi gene. hökğmat dinadırm diyor haram dediği içkiden sigaradan en yükse vergiyi topluyor.
ohh yaşasın çok güzel yeni vergilerimiz çıktı.
        ______________________
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#43
Bu fuji electric 18 lfca euroventte 5.9 pdesign almış ısıtmada tbiv -7 de test edilerek.Diger klimalar yanına yaklaşamıyor..Nasıl oluyor acaba bu?
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#44
(28-09-2017,22:27)ruzgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fuji electric 18 lfca euroventte 5.9 pdesign almış ısıtmada tbiv -7 de test edilerek.Diger klimalar yanına yaklaşamıyor..Nasıl oluyor acaba bu?

mitsubishi electricte -7 yetmez demiş - 10 da denemiş klimalaırını ve bivalent değerleri tam almış. -10 da yaptığı ısıtmayla +10da yaptığı ısıtmada aynı. bu durumu bir kez daikin shirayı incelerken tespit etmişti @japonyapıştırıcısı isimli arkadaş daikin shira eksi değerelere düştükçe verimlikik düşerken me düşmüyordu. şimdi anlat desen tama anlatamam o durumu iddiamda yok zira ben hiç anlamam bu tür teknik değerlerden. ama sizin gibi bol bol sorarım.

yine bir arkadaşımız isim vermiyorum wolks araçların abd de aldığı ceza ile ilgii güzel bir benzetme yapmıştı bir kullanıcı elinde test cihazlarıyla verilen değerlerin tutmadığını video olarak yayınlayınca olay patlamış aynı @sota ve serhat isimli arakadaşların haierin döküldüğü videoları yayınladığı gibi pratikte ne olduğunu göstermiş ve mişlerdi.

şimdi bizm sotada samsung jungfrau var cop değeri yüksek eslki seri sezonsal değil. över duru birtanede meşhur finans uzmanımız vardı @harbibiri kaçak durumda şuan :=)

ne oldu aşırı soğuklarda gazladı bu klimalar benim emektar me ile aynı tüketimi yaptı hatta dahada fazlasını.

o açıdan bir atı yüksek bir atı düşük yok cop yüksek falan hiç takılacak durumlar değil gözlemlerimce.

toshiba en üst seri eski kodu ile pkvp ler bile gazlamazsa ısıtmaz soğutmaz.

fujitsularında +15 lerde 20 lerde bile bol defrost yaptığını gördük yapıştırdık buraya

ya işin aslı ben fazla bir şey diyemedim sana kafadan senin miden bulanmıştı diğer arkadaşlarda eski model diye haklı olarak söyleyince sende zaten takmıştın haliyle ama o klimayı hiç vermeyecektin geri . yanlış anlama beni eski yazılarıma bakınca zaten kötü niyetli yazmadığımı anlarsın. senin zaten soğutmayla işin pek yoktu o klimad iini mükemmlen görürdü ama kısmet işte.
        ______________________
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#45
Aslında ben kimseden etkilenmedim fuji electrik marka klimayı alırken olduğu gibi iade ederken de etkilenmedim.Tabii sizlerin görüşlerine önem verip bir beyin fırtınası da yaptım.


Açıkçası ben fujitsunun o degerlerde defrost yapacağına inanmıyorum.Dh da ME icin sf42 30 m2 salonu dış sıcaklık 0 derecede iken ısıtmıyor yazanı da okudum.Hj35 va 9.7 derece 14 m2 odada sabaha kadar defrost yapıyor diyeni de..Bence bunlar münferit bir takım montaj vb.hatalardan kaynaklanan olaylar..
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#46
(29-09-2017,00:18)ruzgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında ben kimseden etkilenmedim fuji electrik marka klimayı alırken olduğu gibi iade ederken de etkilenmedim.Tabii sizlerin görüşlerine önem verip bir beyin fırtınası da yaptım.


Açıkçası ben fujitsunun o degerlerde defrost yapacağına inanmıyorum.Dh da ME icin sf42 30 m2 salonu dış sıcaklık 0 derecede iken ısıtmıyor yazanı da okudum.Hj35 va 9.7 derece 14 m2 odada sabaha kadar defrost yapıyor diyeni de..Bence bunlar münferit bir takım montaj vb.hatalardan kaynaklanan olaylar..

yapar yapar daha önce resimleri attığım bilgi haricindede bilgi çok.

ya o sf42 yi hatırlıyorum aç kapa kullanan birisiydi bu tip adamalra klima bile satmam ben klimacı olsam.

bir tansesi bana soruyor diyor nerde görülmüş klimanın devamlı kullnılması diye keçi gibi inat ediyor. ya kardeşim sordun söyledik sorma ozaman bana git arçelik al vestel al ne gerek var aç kapa oyun oynayacaksan klimaya bile gerek yok ufo yeter artar.hj35 i söylemeye gerek yok zaten giriş seviyesi çok iddiacı oolmam o konuda ama bir çokta memnun olan arkadaş olduğu gibi bir çok klimanın orta segmentini bile süpürür atar..

birde bu gibi durumlarda beklenti yüksek olunca illaki hatalı montaj durumu felan aranayada gerek yok. bu tip insalara ME Llegendera veya Daikin ururu versende bir kusur bulur bir çoğu. e tabi montajda önemli urfada yaşayan bir arkadaş vardı vakumsuz takmışlar klimasını değiştirldi klima düzeldi - 8 lerde bile canavar gibi ısıtıyor abi dedi bana. aslen konyalıymış tayinim konyaya çıkınca söküp taşıycam bir ik tane daha alıcam hatta multi veya vrf düşünüyorum klimanın bukadar ısıtacağına inanmazdım demişti bana.
        ______________________
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alüminyum Montaj Borusu ve Kondenseri Bakıra Boyayıp Yutturmak Sota 14 5,164 07-02-2017,13:11
Son Yorum: Sota