Asistan doktor "Prospektüsü Okumayın" dedi.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
962
29
inanın sağa-sola tedavi olmak için iyi doktor var mı diye danışır olduk:slap
Ben söyleyeyim, yok 🤣

Kendi arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla eğitimlerinde öğrendiklerine muhalifler. Mesela diyetisyen arkadaşım "okulda öğretilenleri uygulasak kimse kilo veremez" diyor, doktor arkadaşım "herkesi o kadar araştırsak hastaneden çıkamayız" diyor.

Her birinin kendi teorisi var ve sanki her biri birer doçentmiş gibi literatür dışı teorilerini uygulama hakkını kendilerinde görüyorlar. Hastayı müşteri gibi değil de yardıma muhtaç bir dilenci gibi görüp "yazar geçerim" kafasıyla çalışıyorlar. Örneğin bana cordarone yazıp geçtikleri için ben özel doktora saatlik 1500TL ödüyorum. Asistan hanım bana sanki 70 yaşındaymışım da zaten fazla yaşamaz mışım kafasıyla uzun dönem yan etkileri olan ve bunlar da ağır yan etkiler olan ilacı yazıp geçti.

Sağlıklı olan herkes TSS yaptırsın ve mümkün olduğunca devlet hastanelerinden hizmet falan almasın. Ne eko çekiyorlar, ne holter takıyorlar (15 saniyelik ekg benim 24 saatlik kalp atışıma dair fikir veremez). Tansiyon bile ölçmüyorlar, önlerindeki raporda yoak yazıyor diye aspirin kullanıp kullanmadığımı sormuyorlar. Ben nereden bileyim yoak nedir ve o rapora kim yanlış yazmıştır.

Emeklilik hariç aylık 500 TL civarı GSS ödüyorum ve hastanenin kapısından içeri girmiyorum şu kalp hastası halimle.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,902
Ben söyleyeyim, yok 🤣

Kendi arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla eğitimlerinde öğrendiklerine muhalifler. Mesela diyetisyen arkadaşım "okulda öğretilenleri uygulasak kimse kilo veremez" diyor, doktor arkadaşım "herkesi o kadar araştırsak hastaneden çıkamayız" diyor.

Her birinin kendi teorisi var ve sanki her biri birer doçentmiş gibi literatür dışı teorilerini uygulama hakkını kendilerinde görüyorlar. Hastayı müşteri gibi değil de yardıma muhtaç bir dilenci gibi görüp "yazar geçerim" kafasıyla çalışıyorlar. Örneğin bana cordarone yazıp geçtikleri için ben özel doktora saatlik 1500TL ödüyorum. Asistan hanım bana sanki 70 yaşındaymışım da zaten fazla yaşamaz mışım kafasıyla uzun dönem yan etkileri olan ve bunlar da ağır yan etkiler olan ilacı yazıp geçti.

Sağlıklı olan herkes TSS yaptırsın ve mümkün olduğunca devlet hastanelerinden hizmet falan almasın. Ne eko çekiyorlar, ne holter takıyorlar (15 saniyelik ekg benim 24 saatlik kalp atışıma dair fikir veremez). Tansiyon bile ölçmüyorlar, önlerindeki raporda yoak yazıyor diye aspirin kullanıp kullanmadığımı sormuyorlar. Ben nereden bileyim yoak nedir ve o rapora kim yanlış yazmıştır.

Emeklilik hariç aylık 500 TL civarı GSS ödüyorum ve hastanenin kapısından içeri girmiyorum şu kalp hastası halimle.
işyerim sağ olsun bu yıl itibariyle tüm ailemi TSS kapsamına aldı. Yarın anlaşmalı hastaneye gidip durumumu öğreneceğim.
Kendini yormuşsun istirahate ihtiyacın varsa derse şaşırmam :kiskis

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,364
39
Ben söyleyeyim, yok 🤣

Zorunda kalmadıkça kesinlikle Devlet Hastaneleri'nin önünden bile geçmiyorum. Kullandıkları makinelerin kalibrasyonu kötü, tahlil sonuçları yanlış çıkabiliyor, doğru düzgün kendine baktıramıyorsun çünkü kalabalıktan doktor sana vakit ayıramıyor, bir tahlil için bazen aylar sonraya sıra veriyor gibi sebepler. Yaşadıklarımızın hepsini yazmaya kalksak sayfalar sürer...

İnsanların önceliklerini de hiç mi hiç anlamıyorum. Kendine bir eşya satın almak için paraya hiç acımıyor, aylık kazancı X TL iken cebindeki telefon XXX TL değerinde, 7 yıllık arabasını yenilemek için kredi çekip borca giriyor ama iş kendi sağlığına gelince evine 25 km uzaktaki Şehir Hastanesi'nden 3 ay sonrasına randevu alıyor. Arkadaş sen zaten cebindeki telefona, altındaki arabaya kendi vücudundan daha fazla önem veriyorsun bir kere. Arabanı bakıma/tamire götürürken bile araştırıyorsun hangi ustaya gideyim diye. Arabana yakıt alacağın zaman bile akaryakıt istasyonu seçiyorsun, motor uzun ömürlü olsun diye Euro olanını alıyorsun, oktanı yüksek alıyorsun vs.

Daha bugün takviyelere ödediğim ücret, evdeki diğer takviyeleri saymıyorum, sadece eksik olanları aldım,
Takviye.jpg

Maddi imkan varsa gerçekten o çileyi çekmeye değmez. En baştan kendine iyi bakmaya çalışıp tedbirini alacaksın, gerisi Allah'ın takdiri. TV seçerken nasıl araştırıyorsan pazardan domates seçerken de iyisini alacaksın ki en değerli varlığın olan kendinin yakıtı da kaliteli olsun. İçindeki likopen 97 oktan olsun 🙂

Geri
Üst Alt