Sende Katıl Bize  / Kayıt OL
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GREE Üretimi AİRFEL - YORK ve Türevlerinden Uzak Durun
#1
gree birçok markaya fason üreten çinli bir klima fabrikasıdır.aynı zamanda kendi adı altında klimalarıda mevcuttur.
gree eskiden tüketicisini üzmeyen klimalar üretirdi fakat son üretimleri yani sezonsal verimliliğe geçildiğinden beri kalitesiz üretimler sunmaya başladı.
şahsi fikrim birçok marka gibi bu değişimi bahane ederek kaliteyi verimi düşürdüler.
gree zaten alt segment klima üretiyordu bu seferde tamamen çöp klima üretmeye başladı.fakat birçok tüketici bu konuları bilmediği için hala kandırılmaya devam ediyor.örnek verecek olursak airfel klimalar gree üretimi alt kademe kendihalinde klimalardı.kaliteden yoksun olanb bu klimaların yeni üretimleri tamamen sorunlu. aşırı derecede şikayetler gelmeye duyulmaya başladı.
insanlar airfel konusunda kandırılıyor.servis hizmetini daıkın yaptığı için daıkın kalitesinde gösterilip tüketiciyi aldatıyorlar.servis hizmetini daıkının vermesi hiçbirşeyi değiştirmediği gibi zaten daıkın servisleride eski airfel servisidir.
bu durumda hiçbir değişiklik yok yani.

peki nedir bu airfel klimanın problemleri:

-ilk önce sensör problemi var.örneğin odanızı 21 derece ye ayarlıyorsunuz klima odayı 27-28 derece yapana kadar fulgaz çalışıyor.sonrasında ise uzun bir süre çalışmıyor. bu çalışma düzeni sizin ortam konforunuzu bozması biryana sağlığınızıda bozuyor.çünki bir sıcak bir soğuk olarak odanız vucudumuzun alışamayacağı bir hava ortamı yaratıyor.bu işte kural en fazla 2 ila 4 derece arası olur ki oda yalıtımın durumuna bağlı olarak.
-ısıtma modunda sürekli H5 hata kodu verip cihaz kendini kilitliyor.

-dış ünite sesi su motoru gibi çalıştığı için yani sesli her mekana kurulması kullanması mümkün gibi gözükmüyor.eviniz müstakil olsa hadi yan komşularınız bu sesten özellikle gece rahatsız olacaklardır.
-kaliteden uzak ne zaman dağılacağı belli olmayan bir klimadır. şansınıza ne kadar giderse diyebiliriz.
-kurulum aşamasında bakır boru yerine aliminyum dayanıksız boru ile montaj yapılıyor.bunu maliyeti düşürmek için yaptıkları çok açık çünki aliminyum set hem ucuz hemde dayanıksızdır.
- bakır boru ile kurulum yaptırmak istediğinizde 150-200 tl ye kadar metrajınıza göre fark vermeniz gerekiyor.buda tüketici için çok büyük bir aldatmacadır.en önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur.

- görüleceği gibi bu klimanın sorunları yazmakla bitmiyor.kesinlikle uzak durulması gereken bir klimadır airfel.fiyatının uygun olmasıda zaten kalitesiz oluşundan ibarettir.kaldıki bayilerde gene yüksek fiyatlarda satılıyor.


gene aynı gree üretimi olan york klima, zibro66xx serisi, , sigma, vs türevlerindede yukarıdaki sorunlar mevcut olup kullanıcısını son derece üzmekte ve mağdur etmektedir.

fiyatının ucuz olması itibarıyle almaya çalıştığınız bu marka klimalar paranızı çöpe atmaktan başka birşey değildir.aynı paralara daha kaliteli klima almak varken bu klimaları almak mantık dışı bir olay olmuş olur.kısacası bu klimaları almamanız herzaman için sizin hayrınıza olacaktır.


şöyle bir atasözü vardır:

< eşşeğe altın semerde vursan eşşek gene aynı eşşektir >

sağlıcakla kalın.

Aşağıdaki resimlerde görüldügü üzere sensör dısarı cıkarılmıs olup
sensör arıza bir nevi giderilmeye calısılıyor
ama nafile bu yontem ise yaramıyor

resim
resim
resim
resim
resim
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#2
Çok Güzel Bir Konuya Deginmişsin Usta
Gree Üretimi Sezonsal Olan Klimalarda Isıtma Modunda Bu Hata Kronik
Formlarda Bu Hatalarla Karsılasan Bırcok Arkadasımız Mevcut
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#3
Buradada gree klimalara sataşılıyor. Ayy bayıliciim şimdi forumamı geldik kavga meydanınamı.

Gree haierden sonra en iyi klimadır. Haier gree almayan kötü klima alır.

Ayy midem bulandı ayooll kakasım geldi çişisim geldi ayoll. Burası nasıl forummuş böyle. Bir daha girmeyeciim buraya ayol ahlakım bozuldu terbiyeşijler şiji retüke şikayet edeciim.
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#4
Sana Gree ve Haier Klimalarla Mutluluklar Dileriz

Mumkunse Evınızde yada Isyerınızde Gree ve Haier Klımaları Fotograf ve Vıdeolar Bızımle Paylasırsanız Sevınırız

Mıllette Ove Ove Bıtıremıyorsunuz ama Evınıze Sokmuyorsunuz Bende Bu Kanaat Olustu

Kımse Kusura Bakmasın.
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#5
Güncelll
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#6
güncell
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#7
Arkadaşlar bir kamu kurumunda çalışıyorum  40 küsür klima var  değiştirdiklerimizi  Mitsibushi elektirik ile değiştiriyoruz.
Gücüm yetmedi eve geçen gün kumtel aldım ama sıkıntı yok şuan beklediğimden iyi.
Airfel alacaktım vazgeçmiştim  daha uygun aldım kiracıyım diye.
Çalıştığım yerde 6 adet airfel klima var  ve 5 seneyi geçmiş makinalar  sadece filtre bakımı yapılıyor. Onun için airfel alacaktım.
demirdöküm  vardı 24000 iki tane 10 küsür defa servis ve bi kaç defa kompresörlerle kartları değişti garantileri bitti kaldırdık attık birde Arçelik vardı eski onuda kaldırdık 3 tane gayri faal klimamız kal edilecek yakında masrafları 1000 küsür civarı.
Paranız varsa Toshiba Daikın Mitsubishi  Yoksada Airfel  kumtel takılın.
Vestel almayın kaynanam gil aldılar geçen gün üstüne basa basa söyledim aldılar yinede ....2. hafta arıza kodu vermiş. Servis gelmiş topraklamada sıkıntı var demiş gitmiş. Diğer klimalar binada canavar gibi çalışıyor. Değiştirmeye çalışıyorlar  şuan .
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#8
Bu arada 1000 küsür masraf klima başına  :)
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#9
@derdicok forumumuza Hosgeldin
Daikin Ustserileri Hakkin Olumlu Goruslerimiz
Artik Olumsuz Yonde
Ust seri klimalarinda bile
Gree uretimi kompresor kullanilmakta

Airfel konusundaki saibeler hala ortadan kalkmadi
Osebep onermiyoruz
Hala forumlar sikayetler dolu

Vestel demirdokum vss birak almayi
Gorursen yonunu degistir
KLİMA TAVSİYESİ için Özel Mesaj veya Mail Atmayınız.!!!
Cevap Vermiyoruz
Taleplerinizi Klima Tavsiyesi Konusuna Yazınız...
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#10
derdicok  senin burda övmeye çalıştın klıma en basit ve en adi malzemelerden toplanan kalitesiz bir klima birkaç seneye elinizde kalrsa çok ağlarsınız burlarda.bu klimayı eski airfellerle karşılaştırma.eski seri airfeller idare ediyor ve güzeldi.sezonsal üretimler hatalı üretimden başka bişe değil.

klimanda gaz kaçmış birde gaz eklemişler.sen şimdik birde servisin salaklığını övüyorsun öylemi.r410 gaza ilave gaz yapılmaz ama daıkın servisleri yapar evt görünen köy klavuz istemez.nerde rezillik daıkın servislerinde.tabi daıkının kendisi özel bir servis ağı oluşturmadı.eski airfel servislerini daıkın adı altındsa hizmete devam ettiriyor.kısaca eşşeğin alanıp pullanıp size kakalanmış hali diyebiliriz.pazar tartısıyla gaz basan,sizinki gibi gaza gaz ekleyen,vakum motoru olmayan ve yapmayan beceriksizler topluluğundan öte birşey değil.

airfel dayluğu daha düne kadar öven malum kişide artık anladı klima olmadığını şimdide kötülemeye başladı.size bu klimayı klima diyerek aldıranlar kandıranlar ,piyasada reklamını yapanlar bu firmanın adamlarıdır..lafa gelince bilgiliyim demesi kolayda çöpe atılan malzemelerden toplanan bir çöp yumağına nasıl klima diyorlar onu anlamıyorum.kazıklanıyorsunuz hepinizde.bu klima klima değil.bunu alacağınıza gidin arçelik alın on basar bu klimaya.

vestel konusundaki görüşlerinizi bence donanım haberede yazmalısınız vestel zaten bu forumda önerilmiyor.önerilmezde asla.vestelin klima olmadığını biliyoruz çok şükür.vestelin gazlamacısı donanım haberdedir burda yok.
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi