Sende Katıl Bize  / Kayıt OL
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gree Lomo
#1
Ustalar forumunuz hayırlı olsun,sayenizde son tüketici bilinçleniyor,bişeyler öğreniyor.sağolun varolun.ben hem birol ustanın forumuna hem buraya üyeyim.

Nisan ayından beri klima araştırması yapıyorum bütçem maksimum 2500 tl birol ustanın tavsiyelerinden biri olan gree lomo da karar kılmıştım ama burda bu marka hakkında sizin çok olumsuz görüşleriniz sebebiyle neredeyse vazgeçmek üzereyim,2000 tl ye yetkili bayi servisinde bulmuştum antalyadan.

Bu işin üstadları ustaları olarak sizlerin arasında bazı model ve markalarda neden böyle taban tavana görüş ayrılıkları var acaba...mirol ustanın övdüğü çoğu klimaya siz çöp diyorsunuz mesela.

Hadi mal satmak için yapıyo desek birol usta benden alın demiyoki hiç,internette daha uygun bulunabilir diyo bazı yerlere yönlendiriyor, elinden geldiğince yardımcı oluyo tıpkı sizler gibi ki zaten tavsiye ettiği malların çoğunu kendisi satmıyor.eğer mal satmak için yapsa kendi sattığı malı över demi.

Siz ustalarımdan antalyada 25 metrekare yalıtımsız 1.kat günde 6-7 saat güneş alan ev için inverter klima tavsiyesi rica ediyorum.sadece odayı soğutmak ve ısıtmak için kullanılacak.tüm evi soğutsun ya da ısıtsın gibi bi derdim yok.hayırlı günler bol kazançlar dilerim
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#2
(12-07-2016,10:21)spartacus07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustalar forumunuz hayırlı olsun,sayenizde son tüketici bilinçleniyor,bişeyler öğreniyor.sağolun varolun.ben hem birol ustanın forumuna hem buraya üyeyim.

Nisan ayından beri klima araştırması yapıyorum bütçem maksimum 2500 tl birol ustanın tavsiyelerinden biri olan gree lomo da karar kılmıştım ama burda bu marka hakkında sizin çok olumsuz görüşleriniz sebebiyle neredeyse vazgeçmek üzereyim,2000 tl ye yetkili bayi servisinde bulmuştum antalyadan.

Bu işin üstadları ustaları olarak sizlerin arasında bazı model ve markalarda neden böyle taban tavana  görüş ayrılıkları var acaba...mirol ustanın övdüğü çoğu klimaya siz çöp diyorsunuz mesela.

Hadi mal satmak için yapıyo desek birol usta benden alın demiyoki hiç,internette daha uygun bulunabilir diyo bazı yerlere yönlendiriyor, elinden geldiğince yardımcı oluyo tıpkı sizler gibi ki zaten tavsiye ettiği malların çoğunu kendisi satmıyor.eğer mal satmak için yapsa kendi sattığı malı över  demi.

Siz ustalarımdan antalyada 25 metrekare yalıtımsız 1.kat günde 6-7 saat güneş alan ev için inverter klima tavsiyesi rica ediyorum.sadece odayı soğutmak ve ısıtmak için kullanılacak.tüm evi soğutsun ya da ısıtsın gibi bi derdim yok.hayırlı günler bol kazançlar dilerim

spartacus07 arkadaş.  öncelikle merhaba.  sonra yavaş yavaş yazılarınıza cevap verelim.ilk hoş olmayan iş başka bnir forumdaki kişi ile bizim burda çekiştirilmemiz.  herkesin fikri görüşü insanlara ne derece yaklaşımı ayrıdır.orası ayrı bir forum burası ayrı bir forum.bir olmak beraber olmak ,aynı şeyleri düşünmek yada yapmak zorunda değiliz .   tam tersine biz satıcı değil sadece ve sadece BU MİLLETİ TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK BİROL VE BİROL GİBİ ŞEREFSİZLERİN ELİNDEN KURTARMAKTIR.

BİROL kendi istekleri doğrultusunda bu toplumu yönlendiren kendi ürünleri doğrultusunda satış yapan biridir.   kimse adam gibi işini yapana ekmeğini kazanana birşey demez diyemez.   ama birol dediğiniz adam tamamen yalancı dolandırıcı ve milletin kanını emen zavallı biridir.keşke sormadan önce bir araştırma gereği duysaydınız birol kimdir necidir.

birol 10 yıl dh de insanları parçaladı istediği gibi alıdı verdi yönetti şebekesi ile birlikte.   buna dur diyen benim.birolu önleyen benim.dh dende attıran benim.  kimsede birolu benim kadar tanımaz tanıyamaz.bütün pisliklerini ortaya çıkaranda benim.

sadece dh de değil birçok foruma üye idi ama kendisinin şahsiyetsiz birisi olduğunu anladıkları anda atmışlar bu herifi.    şimdikte kendisine kurduğu forumda yalanlarına dolanlarına istediği gibi devam ediyor.
sonra sattığı mallar insanları nasıl mağdur etmiş birde onu araştırın.
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#3
defalarca yazıldı çizildi GREE ÜRETİMLERİNİN HEPSİDE HATALI. bakın arfel bie son üretimlerde sıkıntı yaşadı mieaya döndü. şimdik nasıl olurda biz burda hatalı ürünleri millete tavsiye ederiz,edenleride destekleriz. lomo serisi kılık değiştirmiş sorunlu bir klima gene ne farkı var eski üretimden. ha illa ben elektirik dağıtıcımla akraba olacağım diyen var ise alabilir biz kimseyi tudmayız . herşeyin bir ahlakı vardır.gidiş yolu vardır.

kimse kusura bakmasın bu gidiş yolu milletin kanından,canından,cebinden geçiyorsda ben o kişiyi kişileri lanetlerim. ağzıma gelenide söylerim.bu kişinin yolundan gidenlşerin sonu belli. bu forumdada var halen ağlayan.eski konulara fazla dalmak istemiyorum. ama bana birol demeyin lütfen ayarım kaçıyor.sizde araştırmıç olsaydınız ,:

erkek olarak,insan olarak yaptıkları karşısında benim gibi olurtdunuz


onu en iyi tanıyanlardan biriside sayın 9köy lü abimizdir.bence çok yazacak şeyi vardır onunda.ona bile matik atan biroldan bahsediyoruz burda.
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#4
amacım sizi kesinlikle rencide etmek yada başka birşey değil arkadaşım.   bakın birol bile  2 gün önce yazdı bunu.    ilk defa ama ilk defa birola burda hak verdim.   ama marka kötülemesi yönünde değil.   laf söylediği marka şuan sattığı sorunlu klimalardan çok çok iyidir.

resim
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#5
Ustam gree dediğiniz marka mideayla birlikte dünyada en çok klima üreten ana üretici...belki 1. Belki 2. Mideadan sonra...gree üretimi klimaların hepsi hatalı demek bana hiç mantıklı gelmiyor...

Hani 1-2 model söyleseniz kronik sorunlu ya da şöyle kötüdür deseniz amennada daikın general mitsubishi toshiba gibi markaların da gree fabrikalarından çıktığını düşününce iddaalarınız bana tuhaf geliyor
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#6
gree üretimleri hatalı sorunlu.bunları bile bile insanlara satmaya çalışan önce firma sonrasındada kişiler bana göre dolandırıcan başka birşey değiller.aynı kişiler haier klimalarıda göklere çıkardılar sonuç ne hüsran.şu an bile halen uğraşan yüzlerce kişi var ortada.firma çare bulmuyor.yardımcı olmuyor.yazılım gelmiş olmasına rağmen tüketicisine bu hizmeti vermiyor.zaten türkiyede adı yok gibi birşeydi şuan bir iki satıcıdan başka ağzına alanda yok.bunları satan ahlaksızlar millete iyiyimiş gibi gösteren pazarlamacılar bilinki para için yapamayacakları yoktur.

bilinen görünen ıspatlanmış bir markanın eksikliklerini bile bile insanlara iyi göstermek hangi aklın eseridir.bunu insanların görmesi gerekiyor.görmek istemeyenler ise cezasını çewkiyor çekmeyede devam edecekelr.o tüketicinin sorunudur bizi bağlamaz.biz uyarırız kanıtlarıda ortadadır.buna rağmen bir pazarlamacı bu klima iyi der ve alınırsa ben hiç üzülmem .hani bir atasözü vardır<DOĞRU SÖYLEYENİ 9 KÖYDEN KOVARLAR<  

bizimkiside o misal oldu.bakın aylarca dh de yazdım çizdim.insanlara kendime klima alıyormuş gibi yardımcı oldum tavsiye verdim.iti kopuğu ahlaksızı deşifre ettim.milletin gözünü açmaya çalıştım.noldu birilerinin zoruna gitti ve düğmeye bastılar.

şuan forumun başına gerçekten çok süper yalancı vestel pazarlamacısını oturtdular.dh yönetimi bunu çıkar için yaptı ve yapıyor.zaten yazan kişinin ne olduğu tamamen ortada.bir numaralı satıcı bayi servis pazarlamacı.bilgiyle yalanı çok güzel harmanlayıp insanlara yediren çok büyük bir ŞAM ŞEYTANI


bakınız satıcı pazarlamacı olan birisi asla ve asla orta yoldan doğru yoldan gidemez gitmez.insanlığın doğasına aykırıki bu kişinin birsürü yalanı ortadayken nasıl topluma gerçek ve doğru bilgiyi versin.oyun çok büyük ve bu oyunun kurucuları bir iki kişi değil birkaç kişiden oluşuyor.bizim miletimiz bu kimdir nedir necidir bakmıyor salya sümük hoop peşinden gidiyor.gidin gidinde bu adam sizi nereye çekiyor nereye sürüklüyor.istediği yere sizi çektiğinde ağlayan kim olacak gene siz olacaksınız.

ben donanım haberin geçmişinde onlarca usta gördüm.hepside birbirinden bağımsız yazanlardı.hiçbirisi de bu kadar toplumu zehirlemedi.hiçbir platformda böyle yalancı çıkmadı görmedim.yazdığı yazıların çoğu yalan.bilgiylke güzel karıştırıyor gerçekten güzel insanlara lansediyor.masal gibi anlatıp sizleri büyülüyor.zaten amaçta bu ya.takdir ettiğim yönü süper pazarlamacı bunu inkar etmiyorum.

aklı selim olan bir insan tutupta altınla ,çamuru bir tutarmı kardeşlerim Allah aşkına.bunda nasıl bir edep haya var.nasıl bir bilmişlik kendini yükseklerde görme edepsizliği var.dinden imandan bahseder ama yalanın binbeteri ağzında dolaşır durur.

bu adam birol denilen adamdan kat kat yaalancıdır.birol bunu yanıda çırak bile olamaz.ama şunuda iyi bilsinki herkez:

ado ile birol birlikte çalışıyor.
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#7
(12-07-2016,13:38)spartacus07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustam gree dediğiniz marka mideayla birlikte dünyada en çok klima üreten ana üretici...belki 1. Belki 2. Mideadan sonra...gree üretimi klimaların hepsi hatalı demek bana hiç mantıklı gelmiyor...

Hani 1-2 model söyleseniz kronik sorunlu ya da şöyle kötüdür deseniz amennada daikın general mitsubishi toshiba gibi markaların da gree fabrikalarından çıktığını düşününce iddaalarınız bana tuhaf geliyor

gene araştırmadınız düzmantıkla gidiyorsunuz.   hiç olmadı bu forumu araştır görceksin.   airfel,york,başını çekiyor.   bana birtane gree üreticisinin üst klasman klimasını gösterirmisiniz?
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#8
Hocam ben klima konusunda sizlerle tartışacak seviyede bilgi sahibi değilim ve herhangi bir markanın savunuculuğunu da yapamam doğal olarak.

Nisan ayındandan beri klima araştırıyorum ve klima forumlarındaki yazıları okuyarak bazı konularda bilgi sahibi oldum tabi ama teknik detayları bilemem

Sadece gree gibi 3 büyük ana üreticiden biri olan markaya ki daikın mitsubishi general toshiba fujitsu Hitachi gibi bazı modelleri efsane olmuş bu markaların klimalarının bile birçoğunun gree fabrikalarından çıktığını düşününce sizin bu markayı herşeyiyle kötülemeniz bana tuhaf geldi sadece...

Sanırım siz kendi adıyla ürettiği modellerin yaramaz olduğunu söylüyorsunuz değil mi...bi de birol usta tavsiye ettiği çoğu markayı satmıyor ki...gree satmıyor mesela...bu markayı neden övsün ki ne çıkarı olabilir...artı sizinde tavsiye ettiğiniz biçim modeli o da tavsiye ediyor...şimdi yanlış anlaşılmasın birol ustanın adamı falan demezsiniz inş. :)) ben onada sizede saygı duyuyorum çünkü sizler sayesinde kimbilir ne kadar çok kişi bilinçlendi...3 ay önceye kadar ben vakum nedir bilmiyordum mesela
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#9
(12-07-2016,14:17)spartacus07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben klima konusunda sizlerle tartışacak seviyede bilgi sahibi değilim ve herhangi bir markanın savunuculuğunu da yapamam doğal olarak.

Nisan ayındandan beri klima araştırıyorum ve klima forumlarındaki yazıları okuyarak bazı konularda bilgi sahibi oldum tabi ama teknik detayları bilemem

Sadece gree gibi 3 büyük ana üreticiden biri olan markaya ki daikın mitsubishi general toshiba fujitsu Hitachi gibi bazı modelleri efsane olmuş bu markaların klimalarının bile birçoğunun gree fabrikalarından çıktığını düşününce sizin bu markayı  herşeyiyle kötülemeniz bana tuhaf geldi sadece...

Sanırım siz kendi adıyla ürettiği modellerin yaramaz olduğunu söylüyorsunum değil mi

arkadaşım size kimdedi mitsubishinin fujitsunun ve diğerlerinin burdan çıktığını.  onların kendi argesi var.  gree başka.  gree kendi adına ve başka markalara fason üretim yapan bir üretici buraya kadar ok.  ama ne mitsubiski ne fujitsu ne daıkın nede toshiba nasıl gree üretimi olur.  tamamen yanlış bilgi.  yani birşeyi iyi araştırın sonra idda edin.   araştırın diyorum siz gene aynı ısrarınız<da devam ediyorsunuz.  bunu sadece bende yazmıyorum bakın netlere oraya buraya. 

http://klimaforumu.10tl.net/showthread.php?tid=70

şu linki oku bakalım az çok şikayet edenleri bir araya topladım.bu bilgilere sizde erişebilirsiniz .  ama yok ben illa birolun dediğini savunurum derseniz burda artniyet ararım.  ki aramayada başladım
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#10
Hocam 3 tane ana üretici yok mu...midea haier ve gree...bütün klimalar bunların fabrikalarından çıkmıyor mu ? Gree de bunlardan biri değil mi...daikın ın mitsunun ve diğerlerinin klimaları bu 3 ana üreticinin fabrikasında üretiliyor mu...hepsi klimalarını bunlara yaptırmıyor mu
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi